HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN: 0 541 485 92 48

Gayrimenkul Davaları

Gayrimenkul davaları Türkiye’de en çok görülen dava çeşitlerinden biridir. Köylerden şehirlere kadar pek çok meskende insanların hayatlarında pek çok kez karşılaşabileceği bir dava çeşididir gayrimenkul davaları. Sıkı bir şekilde takip edilmesi kişinin aleyhinde sonuçlanması için önemli bir husustur.

Gayrimenkul Dava Çeşitleri

Genel olarak görülen gayrimenkul dava çeşitleri arasında; tapu iptal – tescil davası, izale-i şüyu (ortaklığın giderilmesi) davası, men’i müdahale (el atmanın giderilmesi) davası, kamulaştırma veya kamulaştırmasız el atma davası, bedel artırımı davaları, şuf’a davaları, geçit hakkı davaları, tapu kayıtlarının düzeltilmesi davaları, kira alacağı veya kira tespiti davaları, kat mülkiyeti yasasından kaynaklanan uyuşmazlıklar davaları yer almaktadır. Bu tür davaların sıkı bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir. Halk arasında pek bilinmeyen çeşit çeşit haklar bulunmaktadır ve bu hakları kişilerin elde edebilmesi için gayrimenkul hukukunu çok iyi bilmesi gereklidir.

Bu tür davaların konu edilmesi ve davaların pozitif bir şekilde sonuçlanabilmesi işçin bilir kişilerle çalışmak gerekiyor. Avukatlar bu hususta başvurabileceğiniz en sağlam hukuki bilgilere sahip ve sizleri en doğru şekilde temsil edebilecek insanlardır. Bazen yıllarca sürüp gidebilecek bu tür davaların hukuk otoritelerinin en doğru şekilde ikna edilmesi, gerekli bilgi ve belgelerin yerinde tespit edilerek mahkemeye sunulabilmesi önemlidir. Hem iş temposu hem de sosyal hayat koşuşturması arasında uzman kişilerin engin bilgilerinden ve becerilerinden faydalanabilmek için Özkök hukuk bürosuna uğramayı unutmayın.

HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN: 0 541 485 92 48