HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN: 0 541 485 92 48

GAYRİMENKUL HUKUKU DAVALARI

Gayrimenkul hukuku davaları  genellikle miras kalan taşınmazlar yönünden  açılan  dava türlerindendir. Gayrimenkul davalarına kısaca bakmak gerekirse, ortak olan gayrimenkulün eşit bir biçimde dağıtılamaması, ederinin hesaplanması, miras paylaşımlarındaki anlaşmazlıklar, üzerine şerh konmuş gayrimenkuller, alım satım işlemlerinde öne çıkan bazı uyuşmazlıklardan söz edebiliriz.

Gayrimenkul Hukuku Davaları Süresi Ne Kadardır?

Gayrimenkul hukuku  davalarının açılması ve yürütülmesi oldukça zaman alan detaylı bir iştir. Hukuki anlamda bilgi ve tecrübesi olmayan kişiler bu davaların sağlıklı bir şekilde yürütülerek sonuçlandırılabilmesi konusunda bilgi eksikliği yaşayabilirler. Aynı zamanda toplanacak ve teslim edilecek evrakların tam ve zamanında yapılabilmesi gerekir ve sosyal hayatta kişilerin bu işlere vakit ayırabilmesi zor olacaktır. Bu gibi durumlarda müracaat edilmesi gereken en yetkili kişiler ise gayrimenkul avukatlarıdır. Gayrimenkul avukatları gayrimenkul uyuşmazlık davaları konusunda bilgi birikimine sahip profesyonel kişilerdir. Davaların olumlu bir biçimde ve istenilen şekilde sonuçlanabilmesi için bu tür davalarda gayrimenkul avukatları ile çalışmak en doğru atılacak adımlardan biridir.

Eşit bir şekilde paylaşım, şerhlerin kaldırılması, gayrimenkul olarak kalan mirasların hukuka uygun bir şekilde satılarak bölüşülmesi konusunda tarafların mutlaka gayrimenkul avukatları ile çalışması gerekmektedir. Özkök Hukuk Bürosu bu minvalde 10 yıllık tecrübesi, güçlü avukat kadrosu ile sizlere kesintisiz hizmet vermektedir. Davanızın profesyonel ellerde dilediğiniz şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız Özkök Hukuk Bürosu’nun güler yüzlü, güvenilir ve tecrübeli avukatları ile mutlaka tanışmalısınız.

HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN: 0 541 485 92 48