Uyuşturucu Avukatı Bursa 2021-01-04T13:35:04+00:00

HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN 0 541 485 92 48

Özkök hukuk bürosu Bursa’da verdiği avukatlık hizmetleri ile birlikte oldukça farklı hukuki alanlarda çalışmalar yapmaktadır. Son dönemde artan adli olayların önüne geçebilmek ve insanların suça bulaşmalarının önüne geçmek adına yapılan tüm çalışmalarda ve etkinliklerde ön planda yer alan Özkök hukuk bürosu, attığı tüm adımlarda insanların daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olmasını önemsemektedir. Bu anlamda yaptığı çalışmalarla birlikte toplumun sesi olan ve insanlarla olan ilişkilerini her zaman iyi bir düzeyde sürdüren Özkök hukuk bürosu, hukuki davaların oluşması söz konusu olduğu durumlarda da gerekli tüm çalışmaları yapmaktadır.

Kurulduğu günden beri birçok alanda ve birçok dava sürecinde etkili çalışmalar yapmakla birlikte müvekkillerine olan yakınlığıyla bilinen Özkök hukuk bürosu, Bursa’da tercih edilen hukuk büroları arasında ilk sırada yer almayı başarmıştır. Bu kapsamda çalışmalarına devam ederken aynı zamanda oldukça farklı alanlarda ki davalarla ilgili olarak da çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Özellikle uyuşturucu konularının yer aldığı davalara bakma şekliyle birçok davanın çözüme kavuşmasına yardımcı olmakla kalmamış aynı zamanda suçsuz birçok kişinin aklanmasına da yardımcı olmuştur.

Uyuşturucu Davaları

Uyuşturucu davaları, genel olarak bakıldığından halk arasında oldukça korkutucu suçlar bünyesine girmektedir. Bu suçlarla ilgili olarak özel çalışmaların yapılması ve bu konuyla ilgili olarak mevcut durumda ki anayasal hakların oldukça dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Bununla birlikte suçlanan müvekkilinin mevcut durumda ki dava ile ilgili suçlandığı konuların ceza maddesinin hangi kısmında incelendiğini ve müvekkilinin bu suçlarla herhangi bir ilişkisinin olup olmadığı konusunda ki detayları oldukça net bir şekilde öğrenmelidir.

Uyuşturucu davalarına bakan avukat ile müvekkili arasında gerçekleşen görüşmeler gerçekten de oldukça önemlidir. Özellikle kişinin kendisini tamamen suçsuz olarak ifade ettiği davalarda gerçekten de atfedilen suç ile müvekkili arasında bir ilişkinin olup olmadığı konusunda avukatın oldukça iyi bir araştırma yapması gerekmektedir. Eğer herhangi bir ilişki yok ise davanın seyrini bu noktaya çekerek müvekkilinin herhangi bir suç ile ilgili bir bağlantısının olmadığı noktasında bir savunma şekli benimsenebilecektir.

Uyuşturucu davası başladığı esnada ya da devam ettiği süre içerisinde müvekkilin suçlu olduğunu anladığı durumda ise uyuşturucu avukatı ilk olarak belirli anlaşmalar ile davanın olumlu bir şekilde sonlandırılmasına çalışacaktır. Bu durumda müvekkilinin hiç ceza almaması ya da en az cezayla bu davadan ayrılmasına çalışacaktır. Bununla birlikte “Etkin pişmanlık yasası” kapsamında da çalışmalar yaparak davanın düşürülmesine ya da en az cezayla sona ermesine gayret sarf etmelidir.

Bursada avukat hizmeti sunan Özkök hukuk bürosu, bu kapsamda özellikle birçok başarılı avukatla birlikte çalışmaktadır. Bu çalışmalar içerisinde yer alan avukatların tamamı belirli bir deneyim yaşamış ve söz konusu dava ile ilgili olarak birçok davada avukatlık yapmışlardır. Bu durum da onların savunma mekanizmasının nasıl işlemesi gerektiği noktasında atılacak adımların daha dava başlamadan önce belirlenmesini ve bu noktalar üzerinden devam ettirilmesini sağlayacaktır.

Bursa avukat hizmetleri sayesinde insanların karşılaştığı uyuşturucu gibi olumsuz davaların çözüme kavuşturulması ve suçsuz insanların biran önce aklanarak günlük yaşantılarına dönmeleri amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda hem kendi hem de toplumu bilinçlendirmek adına adımlar atan Özkök hukuk bürosu, gelecek nesillerin uyuşturucu ile mücadele anlamında gerçekten yeterince bilinçli olmasını sağlayacak çalışmaların altına imzasını attığınız rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu çerçevede yaptığı ve yapmayı planladığı çalışmalarla birlikte daha sağlıklı ve daha az suça karışmış bir toplum kurma hayallerini de devam ettirecektir. HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN 0 541 485 92 48

Hemen Arayın
Whatsapp