HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN 0 541 485 92 48

CEZA DAVALARI NEDİR?

Ceza davaları ceza gerektiren ve sonucu hapis veya para cezası olarak son bulabilecek dava çeşitlerinden biridir. Ceza davaları toplumun düzenini sağlamak adına gerçekleştirilmektedir. Ceza davasına müdahil olduysanız toplum düzenini bozacak, herhangi birinin mal ve can güvenliğine zarar verecek, aynı zamanda kişilerin sosyal durumlarını bozacak davranışlar gerçekleştirmiş olmalısınız.

HAKKIMIZDA CEZA DAVASI AÇILDIĞINI NASIL ÖĞRENİRİZ?

Bir kişinin şikayeti üzerine veya bulunduğunuz bölgedeki savcının müracaatı neticesinde açılan ceza davaları herhangi bir suç işlenmesi ile ortaya çıkan bir dava çeşididir. Ceza davasına müdahil olduğunuzda öncelikle uzman bir hukuk insanından yardım alarak belli başlı adımları atmanız gerekmektedir. Hakkınızda bir ceza davası açıldığında şüpheleniyorsanız, bunu öğrenmenin en kolay yolu e-Devlet aracılığı ile sorgulama yapmaktır.

Hakkınızda bir ceza davası açıldığında ve duruşma günü belirlendiğinde kişisel e-Devlet hesabınız aracılığıyla bunu görebilirsiniz. e-Devlette görülen bilgiler arasında duruşma günü, duruşma yeri ve cezanın niteliği hakkında basit bilgiler yer almaktadır. Detaylı bilgilere ulaşabilmek için uzman bir avukattan yardım alarak gerekli soruşturmayı yapabilir ve cezanın niteliği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bir avukat tayin ettiğinizde hem ceza davasının gidişatına yön verebilir hem de suçun ve cezanın  niteliği hakkında ve hayatınıza getirecekleri hakkında bilgi sahibi olarak buna göre adımlar atabilirsiniz.Ceza davaları atlanmaması gereken ve mutlaka üzerinde tecrübeli bir kişi tarafından çalışılarak yönlendirilmesi gereken bir dava çeşididir. Özkök Hukuk Bürosu olarak ceza davalarında da müvekkillerimize profesyonel destek sağlamaktayız.

Stj. Av. Elif Nur Akyol

HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN 0 541 485 92 48