HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN 0 541 485 92 48

İşçi Alacağı Nedir?

İşçilik alacağı davalarına, hem işveren olarak hem de işçi olarak müdahil olma ihtimaliniz her zaman bulunmaktadır. Bir şirket sahibi iseniz işçileriniz ile alacakları konusunda, herhangi bir şirkette hizmet veriyorsanız aynı şekilde işçilik alacakları konusunda işvereniniz ile ters düşme ihtimaliniz de her zaman bulunmaktadır.

İşçi Alacağı İçin Haklarınız Nelerdir?

Bir iş yerinde çalışmaya başlarken yapmanız gereken ilk işlerden biri sigorta girişinizin olduğundan emin olmak, işvereniniz ile sözleşme yapmış olmak ve bu sözleşmede tüm detayların ayrıntılı bir biçimde belirlendiğinden emin olmak, yaptığınız işin karşılığında alacağınız paranın sözleşme içerisinde mutlaka belirlenmiş olmasıdır.

İşe girerken genellikle iş bulmuş olmanın heyecanı ile tüm bu adımları atılıyor ve yazılı olarak değil yalnızca sözler ile hareket ediyoruz. Daha sonra çıkan işçilik alacağı konusundaki anlaşmazlıklar da bu nedenle kolaylıkla açığa kavuşturulamıyor. İşçi alacakları davalarında atılan ilk adımlardan biri işveren ile anlaşmaktır. İşveren ile anlaşmak ve gereken ödemeyi ortak noktada belirleyerek belli bir zaman içerisinde ödenmesini sağlamak aracılar ile mümkün olmaktadır. Bu hususta bir avukattan yardım alarak dava sürecinde atılacak adımları belirlemek sizin lehinize olacaktır. Şayet aracılar alacaklarınız konusunda gerekeni yapamaz ise iş, iş hukuku mahkemelerine taşınmaktadır. İş mahkemelerinde yapılacakları ve atılacak adımları bir avukattan yardım alarak belirleyebilir ve süreci ilerletebilirsiniz. Özkök Hukuk Bürosu olarak işçi davaları konusunda yapmanız gerekenleri detaylı bir biçimde sizler ile paylaşıyor ve İş Hukuku konusunda tam destek sağlıyoruz.

Stj. Av. Elif Nur Akyol

HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN 0 541 485 92 48