HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN: 0 541 485 92 48

Avukat Seçimi Nasıl Yapılır?

Avukat ve hukuk bürosu seçimi, bir davanın en can alıcı noktasıdır. Çünkü bir kişi yanlış avukat seçimi nedeniyle haklı iken haksız duruma düşebilir. Bunun yanında iyi bir avukat ise kişileri haksız oldukları durumdan en hafif ceza ile kurtulmalarını sağlayabilir. Tüm bu nedenlerden dolayı davayı açacak ya da kendisini savunacak olan kişinin avukat seçerken dikkatli olması ve belli kriterlere göre karar vermesi gerekmektedir. Peki, iyi bir avukatın nitelikleri nelerdir?

İyi Bir Avukatın Sahip Olması Gereken Özellikler

Hukukun konuları çok değişik ve aynı zamanda geniştir. Bu nedenle iyi bir avukat mutlaka alanına hakim olmalı ve müvekkilinin sorduğu sorulara anında yanıt verebilmelidir. Yine işinde iyi bir avukatın mutlaka önceki davalara ilişkin referansları bulunur. Referanslar, avukatların zorlu davalarda ne seviyede başarı elde ettiğini görmek açısından oldukça önemlidir.

En iyi avukat, sizi en iyi anlayan ve en iyi çözümü bulan avukattır. Ancak özellikle kişi hürriyetinin söz konusu olduğu asliye ceza, ağır ceza ve sulh ceza süreçleri takip edilirken sorgu ve gözaltı aşamalarından tutukluluk aşamasına kadar tüm süreci iyi bir şekilde takip edebilecek avukat büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple adli kontrol aşamasında dahi sizi en iyi savunacağını düşündüğünüz bir avukat ile çalışmaya özen göstermelisiniz.

Tüm bunların yanı sıra iyi bir avukatın konuşması düzgün ve anlaşılır olmalıdır. Çünkü sorunu müvekkiline anlatamayan bir avukat, hakime de anlatamayacaktır. Bu nedenle avukatın kendisini doğru ifade edebiliyor olması dava süreci açısından büyük önem taşımaktadır.

HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN: 0 541 485 92 48