HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN: 0 541 485 92 48

İŞ HUKUKU AVUKATI NEDEN ÖNEMLİDİR

Günümüzde ekonomik altyapının rekabete dayanmasının bir sonucu olarak işverenlerin işçi çalıştırdıkları ortamlar olumsuz şartlara sahip olabilmektedir. Yine bazen yapılan iş sözleşmelerine aykırı davranılması bazense sözleşmedeki maddelerin hukuka aykırı olması nedeniyle taraflar arasında uyuşmazlıklar çıkabilmektedir. Ancak Türk hukukunda iş sözleşmesi, her iki tarafa da borç yükler. İşçinin borcu iş görme, işverenin borcu ise işçinin hizmetine karşılık ücret ödemektir. İşçinin çoğu zaman göz ardı edilen haklarının korunması ve iş hukukunda meydana gelen ihtilafların çözümünde ise uzman bir iş hukuku avukatı büyük rol oynamaktadır.

İyi Bir İş Hukuku Avukatı Nasıl Olmalı?

İşçi ile işveren arasında yapılan sözleşmenin hazırlanması, bu sözleşmenin uygulanması ve sözleşmeden doğacak uyuşmazlıkların çözümü, iş hukuku avukatının faaliyet alanları arasında yer almaktadır. İyi bir iş hukuku avukatı iş kanununa hâkim olmalı ve yasal kapsam içerisinde işçinin işverenden neleri talep edebileceği konusunda sağlıklı bir şekilde bilgi aktarabilmelidir. Yine iş hukukuna hâkim bir avukat, haksız yere feshdilen sözleşmeler doğrultusunda işverene gerekli yaptırımları uygulatabilir. Bu yaptırımların ardından işçinin tazminat alması ya da işe iadesi söz konusu olabilir.

İşçi hakları konusunda uzman bir avukat, gerekli bilgi ve belgeleri temin etmesinin ardından işçi mahkemesine başvuruda bulunur ve haksız fesih olduğuna dair bilgi ekler. Süreci takip eden avukat, tüm gelişmeler ile ilgili müvekkilini bilgilendirir. Bu anlamda işçi hakları konusunda uzman bir avukat ile çalışmak oldukça önemlidir. Bunun için hemen bizimle iletişime geçebilir, iş hukuku alanında deneyimli avukatlardan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN: 0 541 485 92 48