Emlak tapu avukatı olarak tabir edilen kavram aynı zamanda gayrimenkul avukatı olarak da kullanılabilmektedir. Burada ki dava konusunun asıl amacı “Taşınmazlar” olarak kabul edilen malların üzerinde oluşabilecek herhangi bir ihtilaf durumunda, avukatların devreye girerek her iki tarafı da makul olan bir anlaşma üzerinde birleştirmektir. Burada ortaya çıkan anlaşmazlıklar sonucunda çözülmesi zor olan ya da çözüme kavuşturulmak istenmeyen davaların en iyi şekilde hazırlanarak sonuca ulaştırmak emlak davalarına bakan avukatın asıl işidir.

Bu davalarda müdahil olan kişi sayısı fazla olduğu için çözüme kavuşturabilmek de oldukça zor olacaktır. Bundan dolayı avukatın bu konularla ilgili daha önce yeterince deneyim kazanabileceği davalara girmiş olması ve bu konularla ilgili olarak tüm dava detaylarına hâkim olması gerekmektedir. Dava dosyasında bulunan muhatapların tamamıyla ayrı ayrı görüşmeler yaparak olayı detaylandıran emlak davaları avukatı, çok iyi bir hazırlık döneminin sonrasında davayı sürdürerek müvekkili lehine sonuçlandırmaya çalışacaktır.

Emlak Davalarına Bakan Avukatlar Kimlere Hizmet Vermektedir?

Bu konuyla ilgili olarak dava dosyaları genelde oldukça detaylı olduğundan dolayı avukatlar oldukça farklı pozisyonlarda ki kişilere hizmet verebilmektedir. Emlak anlaşmazlıkları kapsamında ortaya çıkan bu sorunlar çerçevesinde genellikle işin bitirilememesi, zamanında bitirilememesi, başta ifade edildiği gibi bitirilememesi ya da anlatılandan farklı şekilde olmasından dolayı davalar ortaya çıkabilirken aynı zamanda ödeme yapmama ya da ödeme zamanını geciktirme gibi durumlarla da ortaya çıkabilmektedir.

Gayrimenkul davalarına bakan avukatlar çoğunlukla;

  • Mülk sahiplerine
  • Gayrimenkul yatırımcılarına
  • Müteahhitlere
  • Mimarlara
  • Finansörlere
  • İnşaat firmalarına hizmet vermektedir.

Bunun yanı sıra çeşitli alanlarda ve konularda hizmet yapan başka kişilere de aynı hizmeti sunabilmektedir.

Bursa’da En İyi Gayrimenkul Avukatları

Bursa, emlak sektöründe son dönemde oldukça ilerleme kaydeden bir şehrimiz olarak genellikle bu davaların sıklıkla yaşandığı şehirlerimizden birisidir. Özellikle yapılaşmanın oldukça hızlı ilerlemesinden dolayı birçok inşaat şirketi yeni yapılar yapmakta ve bu yapılarında bazılarında şirketlerden kaynaklanan bazıların da ise alıcılardan kaynaklanan sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunların ortaya çıkmasının ardından iki taraftan birisi ya da her iki taraf mahkemeye başvuru yaparak hakkını aramaya başlamaktadır. İşte bu sırada sizler için hukuk büromuz devreye girmektedir.

Özkök hukuk bürosu Bursa genelinde başta olmak üzere ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında avukatlık hizmeti sağlamaktadır. Burada önemli olan davanın konusuyla alakalı olarak çalışmaların yapılması ve en iyi sonucun elde edilerek müvekkilin lehine sonuçların alınmasıdır.

Özkök hukuk bürosu bünyesinde çalışmalar yapan en iyi gayrimenkul avukatları Bursa genelinde hizmetlerine devam ederken aynı zamanda farklı koşulların ortaya çıkabilme ihtimaline karşı da önceden önlem alarak davanın başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Bursada avukat hizmeti sunan hukuk büromuz bünyesinde ki tüm avukatlar çeşitli konular üzerinde deneyim sahibi olmuş ve her biri farklı alana hitap edebilen yeterli donanıma sahip kişilerdir. Bundan dolayı karşı karşıya kaldığınız davanın içeriğine göre size bir avukat tahsis edilmesi sağlanacak ve bu sayede konuyla ilgili yeterli donanıma sahip olan avukat yardımıyla konunun çözülmesi sağlanacaktır.

Bursa avukat hizmetleri sunarak hukuksal olarak sorunlarınızın üstesinden gelmenize yardımcı olan Özkök Hukuk Bürosu, bünyesinde bulundurduğu avukatlarla sizlere hizmet veriyor. Her biri alanında uzman ve konusuyla ilgili olarak oldukça fazla davaya girerek yeteri kadar deneyim sahibi olmayı başarmıştır. Bununla birlikte özellikle farklı dava konularında uzmanlaşan ve bu alanla ilgili detaylı bilgilere sahip olan avukatların tercih edilmesi gereken durumlarda da yeterli düzeyde hizmet alabileceksiniz.

Av. Arb. Özlem Zennup ÖZKÖK +90 541 485 92 48