Av. Arb. Özlem Zennup ÖZKÖK : +90 541 485 92 48

Hukuki davaların söz konusu olduğu olaylarda insanlar, kendilerini savunabilecek bir merci arayışına girmektedir. Ülkemizde bu konuda hukuksal destek sağlayarak kişilerin hukuksal hak ve özgürlükleri konusunda gerekli bilgileri almasına yardımcı olan ve söz konusu davalar ile ilgili yapılacak olan mahkemelerde müdafiliğini üstlenen mercie “Avukatlık” ismi verilmektedir. Bir avukat, size karşı açılan ya da açılması muhtemel olan davalarla ilgili ön araştırmaları yaparak dava karşısında haklılığınızı ortaya koymaya çalışırken aynı zamanda bu süreç içerisinde herhangi bir haksızlıkla karşı karşıya kalmamanız adına gerekli düzenlemeleri ve önlemleri almakla sorumludur. Özellikle “Ağır Ceza” olarak isimlendirilen davalarda oldukça deneyimli bir avukatla çalışmanız geleceğinizle ilgili oldukça önemli bir adım olacaktır. Adam Öldürme Avukat Bursa Ağır Ceza Davalarında Kasten Adam Öldürme Olarak Nitelendirilir.

Ağır Ceza Avukatı Nedir?

Gerçek manada incelendiğinde Türk hukukunda “Ağır Ceza Avukatı” şeklinde bir tanım bulunmamaktadır. Ülkemizde avukatlık yapan herhangi bir avukat konusu ne olursa olsun tüm davalarda avukatlık yapma hakkına sahip olduğundan dolayı bu alanda herhangi bir branşlaşmanın olması mümkün olmamaktadır.

Bununla birlikte genel anlamda incelendiğinde halk arasında ceza davalarında müdafilik yapan avukatlara çoğu zaman “ağır ceza avukatı” şeklinde tanım kullanıldığı görülmektedir. Bundan dolayı sanki bir branşlaşma varmış gibi bir durumun ortaya çıktığını ifade edebiliriz. Özellikle ceza davalarına giren avukatların bu davalarla ilgili olarak yeterince deneyim sahibi olması ve bu alanda oldukça başarılı savunmaların altına imza atmış olması beklenmektedir. Bunun için herhangi bir hukuki mecburiyet olmasa da ceza davalarında görülen davaların, kişinin geleceğiyle ilgili oldukça önemli kararlar alınması ve kişinin özgürlüğüne doğrudan temas edebileceği söz konusu olduğundan dolayı, oldukça başarılı avukatların müdafi olarak seçilmesi oldukça önemlidir.

Ağır Ceza Davaları Ne Kadar Sürer?

ağır ceza avukatı adam öldürme avukat bursa

Ağır ceza davaları oldukça detaylı davalardır. Bunan dolayı kesin olarak bir zaman dilimi ifade edemeyecek olsak da davada ki sanıkların sayısı, davayla ilgili delillerin toplanıp toplanmaması, olayla ilgili olarak tutuklanan sanıkların olup olmaması gibi farklı durumlara göre zaman dilimi değişiklik gösterecektir. Bununla birlikte soruşturmanın başladığı dönemden itibaren ifadesi alınan ya da alınmayan tanıkların kovuşturma aşamasında dinlenmesi kararı da davanın zaman diliminde değişikliğe yol açacak bir diğer husustur. Aynı zamanda yerel mahkemelerde sonuçlanan ceza davaları ile ilgili olarak Yargıtay’a gitme imkânı olduğu için bu durumda süreci doğrudan etkileyecektir. İşlenen davalara bakıldığında ceza davalarının genel olarak 1 ile 3 yıl arasında devam ettiği ifade edilebilir. Tabii olarak daha kısa ya da daha uzun süren davaların da olduğunu ifade etmemiz gerekecektir.

Bursa Ağır Ceza Avukatı

Ceza davalarında deneyimli bir avukat tarafından temsil edilmenin oldukça önemli olduğunun altını çizdikten sonra bu tarz davalara bakabilecek ve başarılı sonuçlar elde edebilecek avukat bulmanız noktasında size yardımcı olabiliriz. Bu noktada Bursa’da hizmet veren Özkök Hukuk Bürosu ile iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilirsiniz. Bünyesinde barındırdığı birbirinden deneyimli avukatlar sayesinde karşı karşıya kaldığınız davaları hızlı ve kesin bir şekilde sonuca bağlamak mümkün olacaktır.

Ağır ceza avukatı Bursa” hizmeti ile isminden sık sık söz ettiren Özkök Hukuk Bürosu, birbirinden farklı davalara bakıyor olsa da özellikle ağır ceza davalarında oldukça deneyimli olan ve girdikleri davaların büyük çoğunluğunda başarılı sonuçlar elde eden Bursa avukat hizmeti sayesinde herkes tarafından tanınmaya başlamıştır. Bursa hukuk bürosu olarak katıldığı davalarda müvekkillerini en iyi şekilde temsil ederek hem dava öncesinde hem dava sırasında hem de dava sonrasında hiçbir şekilde desteğini esirgemeden süreci takip etmektedir.

Av. Arb. Özlem Zennup ÖZKÖK : +90 541 485 92 48