Av. Arb. Özlem Zennup ÖZKÖK : +90 541 485 92 48

Özkök Hukuk Bürosu - Av. Özlem Zennup Özkök

Arb. Av. Özlem Zennup Özkök

Türk gelenek ve göreneklerinde evlilik en kutsal kurumlardan biri olarak kabul edilmektedir. Taraflar bir ömür boyu, hastalıkta, sağlıkta birbirlerinin yanında olmaya söz vererek yola çıkarlar. Evlendikten sonra da aile kurumu tamamıyla kutsal ve dokunulmaz bir birlik olarak iki kişinin arasında varlığını sürdürmektedir. Bu sebeple evlilik kurumunu zedeleyecek herhangi bir davranış örf ve adetlerimizde kabul edilmemektedir. Elbette pek çok sebeple evlilik birlikleri sona erebilmektedir. Evlilik birliğini sona erdirebilmek için yapılacak ilk işlemlerden biri Bursa boşanma avukatı ile boşanma davası açmaktır. Boşanma, evlilik birliğini sona erdirmek için atılacak ilk adımlardan yalnızca biridir. Boşanma davası ile yalnızca evlilik birliğini sonlanmamakta, ayrıca  evlilik süresi boyunca kazanılmış hakları hem kadına hem de erkeğe hakkı ile verilebilmektir. Boşanma davalarında bilinçsiz ve duygusal bir biçimde alınmış kararlar daha sonra birlikte edinilmiş maddi kazançları ortak bir biçimde alamamaya sebep olabilecektedir. Bu nedenle boşanma davalarında doğru bir biçimde hareket edebilmek ve tüm haklarınızı eksiksiz bir şekilde alabilmek için alanında uzman bir Bursa boşanma avukatı size yardımcı olacaktır. Boşanma avukatları sizi duygusal travmalarınızdan kurtararak doğru kararlar almanıza ve bu evlilik süresi boyunca edindiğiniz haklarınızı tam olarak talep edebilmenize yardımcı olacaktır.

Bir Boşanma Davası Avukatının Davaya Etkileri Nelerdir?

Boşanma davası avukatları aile hukukunu iyi bilen ve boşanma davaları konusunda uzman, daha önce bu tür davalarda başarılı sonuçlar elde etmiş ve müvekkillerinin tüm haklarına, evlilik birliği içerisinde edilmiş maddi ve manevi kazançlarına kavuşmasını sağlayan hukuk insanlarıdır. Bir boşanma davasını tek başınıza, avukatınız olmaksızın takip etmeniz kuvvetle muhtemel bazı haklarınızı alamamanıza sebep olacaktır. Bir boşanma davası avukatı ile çalıştığınızda tüm haklarınızı, boşanma davası esnasında neler talep edebileceğinizi ve nasıl hareket edebileceğinizi eksiksiz bir biçimde öğrenebilirsiniz. Boşanma davaları ayrıntılı ve uzun süren davalar olmakla beraber bilhassa anlaşmalı boşanma davalarında, taraflar birbiriyle ayrıntılı bir biçimde konuşup anlaşarak ve taleplerini yazılı olarak beyan ederek anlaşmalı olarak boşanabilmektedirler. Boşanma davaları özellikle çekişmeli hale döndüğünde taraflar için bir boşanma avukatının şart olduğunu unutmamak gerekir. Zira çekişmeli boşanma davalarında taraflar birbiri ile anlaşamadığı için bazı iddiaların ispatlanması ve bu iddiaların ispatlanabilmesi için mahkemeye deliller sunulması gerekmektedir. Tüm ayrıntıları hukuka uygun bir biçimde bir araya getirmek tek başına zor olacağından, boşanma davaları konusunda uzman ve aile hukukunu iyi bilen, alanında deneyimli bir avukat sizler için en doğru seçim olacaktır.

Boşanma avukatı siz başvurduktan hemen sonra taleplerinizi dinleyerek, aile içerisinde yaşanan ve boşanmaya neden olan konuları ele almaktadır. Şayet sebepleriniz haklı ise, boşanmak için yeterli neden var ise sizden vekâlet alarak aile mahkemesine başvurmakta ve akabinde gerekli işlemleri başlatmaktadır. Boşanma avukatları, hukuki konulara hakim ve boşanma talebiyle kendisine başvuran kişilere gerekli hizmeti verebilecek niteliklere sahip, alanlarında uzman avukatlardır. İyi bir avukatın sunacağı hizmetler, boşanma davası süresince gerekli olan işlemleri eksiksiz bir biçimde yapabilmek ve hukuka uygun bir biçimde tarafların tüm haklarına kavuşabilmesini sağlayacaktır. Boşanma davası sürecinde şeffaf olmanız ve evlilik birliği süresince yaşadığınız iyi veya kötü olayları Bursa boşanma avukatına eksiksiz bir biçimde aktarmanız davanızın en iyi şekilde yürütülmesi için oldukça büyük önem arz etmektedir. Alanında uzman bir boşanma avukatı ile çalışılarak, sürecin hem hızlandırıp hem de olası mağduriyetlerinin engellenebilmesi mümkündür.

Boşanma Davalarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Boşanma davası açmaya karar verdiğinizde ve boşanmayı gerçekleştirmek istediğinizde elinizde belli başlı deliller olmalıdır. Özellikle, karşı tarafın evlilik birliğinin sarsılmasına neden olan şiddet, taciz, istismar, aile içi şiddet gibi konular var olduğunda işin boyutu ve rengi de değişebilmektedir. Çiftler boşanma davası açmak istedikleri zaman genellikle ellerinde aile birliğini zedeleyecek deliller olmaktadır. Bazen sadece sözde kalan bu iddialar somut delil haline getirilmelidir. Bu somut delili elde etmek tarafların duygusal yaklaşımları yüzünden zorlaşmakta ve genellikle boşanma davalarında süreçler çok uzamaktadır. Boşanma davalarının başarılı sonuçlanamamasında, genellikle tarafların maddi delillerini uygun bir biçimde mahkemeye sunamaması oldukça etkili olmaktadır. Varlığı iddia edilen şeyin somut bir delil haline getirilmesi boşanma davaları için çok önemlidir. Mahkemenin, doğru bir biçimde karar verebilmesi için elinizdeki delillerin soyut bir iddaanın dışına çıkılarak elle tutulur bir hale gelmesi gerekmektedir. Boşanma davalarının süresinin uzaması ve elde etmiş olduğunuz haklarınızı alamamanız en çok delilerinizi doğru bir biçimde sunamamanızdan kaynaklanmaktadır. Boşanma avukatları, bu minvalde delillerinizi doğru zamanda doğru bir biçimde mahkemeye sunabilmek için hukuki adımları iyi bilmektedir. Mahkemenin seyrini değiştirecek bazı olayları ve ispatların doğru zamanda mahkemeye sunabilmek, uzman bir boşanma avukatının asli görevlerinden biridir.

Özellikle aile birliği içerisinde, aile birliğini temelinden sarsacak şiddet, istismar, aldatma gibi olaylar olduğunda haklarımızı fazlasıyla talep edebilmemiz için bir boşanma davası avukatı ile çalışmanızı ve davanızı birlikte yürütmenizi tavsiye etmekteyiz. Bu gibi durumlarda aynı zamanda manevi tazminat davaları da söz konusu olabilmektedir. Tüm süreçleri tek başınıza yönetmeniz oldukça zor olacağını alanda uzman bir boşanma davası avukatı ile çalışmamız uygun olacaktır.

Boşanma Davalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

bursa boşanma avukatıEvliliğinizi bitirmeye karar verdiğiniz zaman yapacağınız ilk işlerden biri hukuki mercilere başvurarak boşanma davası açmak olacaktır. Boşanma davalarında dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Bu hususlara dikkat edildiği taktirde boşanma davalarının sürece hem kısalmakta hem de doğru bir biçimde ve hak kaybına neden olmadan boşanma gerçekleştirilebilmektedir.

Boşanma davası sürecinde, sakin olmasınız; sakin olmak, ne istediğini bilmek, hiç istemediğiniz bir sonuç olmasına rağmen evliliğimizi bitiriyor olmanızdan kaynaklanan duygusal krizi aşmak için bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Karşınızdaki kişinin düşmanınız olmadığını bilmelisiniz. Uzun yıllar boyunca evliliğinizi devam ettirdiğiniz için partnerinizin bazı durumlarda nasıl davranacağını biliyor olmanız size kazanç sağlayacaktır. Konu ayrılıklara gelince uzun yıllar boyunca birlikte yaşadığımız kişi tanıdığınız ve bildiğiniz sevgi dolu ve merhametli kişiden çıkarak farklı davranışlar gösterebilecektir. Bu davranışların ayrılık acısından kaynaklandığını unutmamalı ve doğru adımlar atmalısınız. Boşanma esnasında amacınız doğru belirlemeli, evlilik içerisinde evliliği yıpratıcı bazı süreçler gerçekleştiyse bunları saptamalı, buna göre kararlar almalısınız. Bazı soruları kendinize sorarak, boşanmak mı istiyorsunuz, tazminat mı istiyorsunuz, nafaka mı istiyorsunuz, çocukların velayetini mi istiyorsunuz bu sorulara cevap bulmalısınız. Elbette her boşanma yalnızca anlaşamamaktan kaynaklanmayabilir, partnerinizin etik ahlak kurallarına aykırı davranışları olabilmekte, partneriniz  size ve çocuklarınıza karşı şiddete başvurabilmektedir. Bu durumlarda hak kaybı yaşamamanız adına bir avukat desteği alarak tüm hukuki kuralları bir araya getirerek, ne istediğinize tam anlamıyla avukatınız yardımıyla karar vermeniz en uygun olacaktır.

Avukatınıza karşı dürüst olmalı ve evlilik içerisindeki tüm detayları, sizi yoran ve zarara uğratan konuları, sizden kaynaklanan hataları avukatınıza aktarmalısınız. Yalnızca partnerinizin hatalarını anlatarak, evlilik içerisinde sizden kaynaklanan sorunları avukatınıza aktarmadığınızda süreç ne yazık ki doğru işlemeyecektir. Hukuki sürecin doğru ve sağlıklı bir biçimde işlemesini istiyorsanız yapacağınız ilk işlerden biri avukattan yardım alarak, evliliğinizin içerisinde evliliğinizin bitmesine sebep olan tüm detayları doğru bir biçimde anlatarak yola çıkmak olacaktır. Alanında uzman Bursa boşanma avukatından yardım almanız, haklarınızı doğru bir biçimde almanızda, boşanma esnasında talep ettiğiniz tüm maddi ve manevi taleplerinizi elde etmenizde kolaylık sağlayacaktır.

Boşanmak istediğiniz sürece girdiğiniz zaman bir avukat yardımı ile vekaletinizi avukata vererek, boşanma davası sürecini başlatabilirsiniz. Elbette boşanma davası açılmadan önce boşanma avukatınız ile detaylı bir biçimde görüşerek tüm detayları konuşmalı ve avukatınıza bu konuda tam yetki vermelisiniz. Çekişmeli veya anlaşmalı boşanma davalarında mutlak suretle aile hukukunu iyi bilen, yetkili bir avukat ile görüşmeniz önem arz etmektedir.  Boşanma davanız anlaşmalı veya çekişmeli olarak sürse bile, en doğru şekilde ilerleyebilmesi için uzman bir yardım almanız elzemdir. Anlaşmalı boşanma davalarında yapılacak anlaşmanın hakkınızı koruyacak bir biçimde ve hukuka uygun olarak yapılması, çekişmeli boşanma davalarında ise yine hakkınızı koruyacak şekilde ilerlemesi bursa boşanma avukatı yardımı gerektiren bir süreçtir. Bu sebeple boşanma davalarında uzman bir boşanma davası avukatı büyük rol oynamaktadır.

Boşanma Davalarında Duygusal Faktörler

Oldukça zor evlilikleri olan kişiler, şiddet gören, eşinin etik ahlak kurallarına uymadığını saptayan partnerler sonuç olarak eşlerinden boşanmak istemekte ve duygusal bir yanı da olan bu süreçte oldukça zor kararlar vermektedirler. Uzman bir boşanma avukatından yardıma almak, tüm bu süreçlerin en hafif şekilde ve profesyonel bir biçimde atlatılmasını sağlayacaktır.

  • Evlilik içerisindeki haklarınızı bilmek,
  • Somut delillerle hareket etmek,
  • Şayet evliliğiniz içerisinde şiddet ve istismar var ise bunları ispatlamak,
  • Mal varlığını adil bir biçimde paylaşabilmek,
  • Çocukların velayetini istiyorsanız hukuka uygun bir biçimde elde etmek,
  • Evlilik içerisinde zarar gördüğünüz büyük olaylar varsa bunlar adına manevi tazminat davası açmak

gibi konular içerisinde Bursa boşanma avukatı gerekli hizmeti tarafınıza sağlayacaktır. Boşanma davası avukatı arayışında iseniz en doğru noktadasınız. Boşanma davalarında profesyonel hizmet veren hukuk büromuz, aklınızda boşanma davası ile ilgili cevaplanmamış tüm soruları cevaplamanızda yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yaşadığımız tüm olumsuzlukları, çıkar çatışmalarını ve maddi konuları ele alarak, hukuk önünde tam olarak haklı ve adil bir biçimde paylaşım yapılmasında Özkök Hukuk Bürosu olarak destek veriyoruz. Uzman avukat kadromuz, profesyonel ve işinde başarılı, daha önce yüzlerce boşanma davasına tanıklık etmiş ve başarılı bir biçimde tamamlamış olmakla gurur duyuyoruz. Boşanma süreçlerinizde, tüm süreç boyunca gerekli olan ve deneyimimize dayalı hukuk bilgilerimizi tarafınıza aktararak doğru kararlar almanıza yardımcı oluyoruz. Bursa boşanma avukatı arayışınızda profesyonel hizmet anlayışımız ve haklarınızı tam olarak alma misyonumuzla hareket ediyor, sizler için gerekli olan tüm süreci sizin adınıza yürütüyoruz. Ortak mallarınız, çocukların velayeti, edinilmiş haklar konusunda tam ve gerekli bilgiyi tarafınıza aktararak, alacağınız önlemleri sizin adınıza alıyor, açılması gereken davaları yetkili mercilerde açıyor ve boşanmamızı en kısa süre içerisinde gerçekleştiriyoruz.

Aklınıza takılan tüm soru ve sorunlar için uzman bir bursa boşanma avukatı kadromuz günün her saati size destek verecektir Dava süresi boyunca davalara katılma zorunluluğu bulunmadan sizin adınıza tüm süreci uzman bir biçimde yöneterek sizin istediğiniz sonuçları almak bizim görevimiz. Boşanma süreçleri ile ilgili gerekli bilgi ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşabilmek için Özkök Hukuk Bürosu olarak sizleri ağırlamaktan şeref duyarız.

boşanma avukatı Özlem Zennup ÖZKÖK

Avukat Özlem Zennup ÖZKÖK

Eşler, evlilik birliğinin devam etmesini istememeleri durumunda bir dava açmaları suretiyle belli sebeplere dayandırarak boşanmayı talep edebilirler. Bursa boşanma avukatı olarak bu noktada sizlere desteğe hazırız. Boşanmanın sonrasında ise maddi ve hukuki bazı sonuçlar doğmaktadır. Bu anlamda öncelikli olarak boşanan tarafların hukuki olarak yeniden evlenme hakları doğar. Yine boşanan kadın ancak evlilik ile kazanılmış olan vatandaşlık, erginlik ve kayın hısımlığı sona ermemektedir. Ayrıca boşanmanın gerçekleşmesi ile birlikte maddi ya da manevi tazminat ve nafaka da söz konusu olabilmektedir. Boşanma davaları günümüzde mahkemelerde en sık görülen davalardan birisidir. Fakat boşanma süreci oldukça hassas bir süreçtir ve bu nedenle çiftlerin yanında olan boşanma avukatı gerekli niteliklere sahip olmalıdır. Siz de boşanma sürecinde gerekli yardımı alabileceğiniz iyi bir Bursa boşanma avukatı ile çalışmak istiyorsanız Özkök Hukuk Bürosu Aile ve Boşanma hukuku alanında uzman ekimiz ile her daim yanınızdayız.

Bursa Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanmalarda tarafların birbiriyle anlaşma sağlamaları sebebiyle avukatın rolü daha azdır. Fakat çekişmeli davalarda ise çiftler arasında ciddi sorunlar olduğu için boşanma avukatı seçimi oldukça önemlidir. Bu nedenle mağdur olan tarafın mal varlığının korunması, tazminat davası açılması, nafaka ve velayet gibi süreçlerin en iyi şekilde tamamlanması için Bursa Osmangazi boşanma avukatları arasından her konuda uzman, iyi bir avukat tercih edilmelidir.

Boşanma davaları sıkı kurallara bağlı şekilde yürütülen davalardır. Bu davalarda asıl amacın her iki tarafın da mağdur olmadan boşanmanın gerçekleşmesini sağlamaktır. Burada avukatın rolü ise müvekkilini duygularından arındırarak düşünmeye sevk etmektir. Özellikle eşe, kanunların kendisine sunduğu hakları hatırlatmalı ve bu haklar çerçevesinde taleplerini düzenlemesini belirtmelidir. Avukatın bu tutumu sayesinde boşanma davaları daha adil ve aynı zamanda sorunsuz şekilde yaşanacaktır.  Bu anlamda sorunsuz ve adil bir dava süreci yaşamak için Bursa Nilüfer boşanma avukatları arasında sunduğu hızlı, etkili ve kaliteli hukuk danışmanlığı hizmeti ile ön plana çıkan Bursa Avukat Av. Arb. Özlem Zennup Özkök ve kurucusu olduğu Özkök Hukuk Bürosu ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Av. Arb. Özlem Zennup ÖZKÖK : +90 541 485 92 48