HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN 0 541 485 92 48

Boşanma Davası İçin Neler Gerekli?

Büyük umutlarla gerçekleştirdiğiniz evlilik birliklerinizi haklı bir sebeple bitirmek isteyebilirsiniz. Evliliklerin sonlandırılması, hukuki temellere dayandırılması gereken ve gerçek sebeplere bağlanması gereken bir süreçtir. Boşanma davaları genellikle eşler arasında pek çok farklı soruya ve soru işaretine sebep olan süreçlerdir. Boşanma davalarını halk arasında farklı süreçler ve farklı olumsuz olaylara dayandırarak anlatan ve yanlış bilgiler aktaran kişiler mutlaka olacaktır. 1 günlük evli dahi olsanız boşanma davası açma hakkınız bulunmaktadır. Boşanma davası açarsanız boşanmanız için haklı gerekçeler olması ve bu gerekçelerin mahkemeye somut delillerle birlikte sunulması gerekmektedir.

En Az Ne Kadar Süre Sonra Boşanılabilir?

Eşinizden gördüğünüz ve hayatınızı birlikte idame ettiremeyeceğiniz bazı olaylar karşısında eşinizden boşanmak istemeniz oldukça doğal olup genellikle eşler arasında gerçekleşen şiddet, aldatma, ahlaka mugayir davranışlar, eşlerden birinin onurunu zedeleyecek davranışlar  boşanma davası açmak için yeterli ve gereklidir. Boşanma davası açabilmeniz için belli bir müddet evli olmanız şartı bulunmamaktadır. Boşanma davanızı 1 günlük evli kalmış olsanız dahi açabilirsiniz. Bunun için mahkemeye  delilleri sunmanız, anlaşmalı veya çekişmeli şekilde boşanmanız mümkündür.

Halk arasında yanlış bilinen belli bir süre evli kalma şartı gibi bir şart bulunmamaktadır. Boşanmak için doğru bilgileri uzman bir hukuk danışmanından almalı ve buna göre hareket etmelisiniz. Doğru yönlendirilme yapılabilmesi için mutlaka alanında uzman bir boşanma avukatından bilgi ve destek almalısınız.

Stj. Av. Elif Nur Akyol

HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN 0 541 485 92 48