HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN: 0 541 485 92 48

Miras Paylaşımı Davası

Miras paylaşımı ile alakalı anlaşmazlıklar en sık görülen hukuki anlaşmazlıklardan biridir. Uzun yıllarca sürebilen ve kişilerin diğer kişilerin kararlarına uymadığı durumlarda ortaya çıkan miras anlaşmazlıkları taşınmaz bir ortaklık içeren gayrimenkulün satılamaması veya satışının yıllarca sürmesi gibi olumsuz bir sonuç doğurabilmektedir. Böyle durumlarda satışı isteyen tarafların hukuk insanlarının kararlarına, dolayısı ile mahkemelerin satışa karar vermesine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu tür davalar yıllarca uzayabilir. Özellikle evrakların eksik yapılması veya bilgisizlikten kaynaklanan mahkemeye yeterli evrak sunulamaması sonucu davalar reddedilebilir. Oysaki miras ortakçılarının gayrimenkullerin satışında belli başlı hakları bulunmaktadır ve bu hakların doğru bir şekilde savunulması ile satış işlemi en kısa sürede sonuçlanabilmektedir.

Miras Paylaşımı Davası Ne Kada Sürer?

Miras paylaşımı davası ne kadar sürer sorusunun çok basit bir cevabı bulunmaktadır, davanın doğru bir şekilde yönetilmesi halinde çok kısa sürecektir. Aksi halde defalarca reddedilebilir veya uzun yıllara yayılabilir. Bu yüzden miras avukatları bu alanda sizin en kısa süre içerisinde başarılı bir şekilde yasal haklarınızı olumlu sonuçlanmasını sağlamaktadır. Miras paylaşımı davası iyi bir çalışma ve eksiksiz evraklarla çok kısa bir süre içerisinde olumlu bir şekilde lehinize sonuçlanacaktır.

Özkök hukuk bürosu miras davalarının en kısa süre içerisinde lehinize sonuçlanabilmesi için işinde uzman miras avukatları ile çalışmaktadır. 10 yılı aşkın hukuki tecrübesi ile miras davalarınızda en iyi ortağınız Özkök hukuk bürosudur.

HEMEN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN: 0 541 485 92 48